W okolicy Atrium...

           Koszalin jako cel turystycznych wędrówek urzeka historyczną atmosferą oraz fascynującą współczesnością. Jest to bowiem miasto zarówno wielu zabytków gotyckich, jak i licznych nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

         To także miejsce znaczących wydarzeń kulturalnych o randze międzynarodowej, a zarazem ośrodek turystyki aktywnej i różnorodnych form rekreacji, którym sprzyjają szczególnie tutejsze walory przyrodnicze i pozytywna moda na ekologię. Jest to wreszcie miasto, w którym zawsze coś się dzieje – gdzie każdy może cieszyć się pełnią życia.

 

Święta Góra Chełmska

Od najdawniejszych czasów miejsce kultu i pielgrzymek pątników z całej Europy. Jedna ze świętych gór Pomorza. Położona na Pomorzu Środkowym wznosi się na wysokość 136,2 m n.p.m. Jej zbocza służyły jako cmentarz okolicznym mieszkańcom i pielgrzymom.

http://sanktuarium-koszalin.pl/

 

Skansen kultury jamneńskiej

Muzeum w zabytkowej zagrodzie rybackiej - eksponowane są zabytki kultury jamneńskiej i pomorskiej, związane z życiem codziennym i pracą dawnych mieszkańców podmiejskich wsi Jamna i Łabusza. Obejrzeć można m.in. słynne jamneńskie krzesła, fotele, szafy i łóżka. W pobliżu znajduje się stodoła z wystawą kuźni pomorskiej.

http://www.muzeum.koszalin.pl/

  

Park linowy

W pięknym lesie na Górze Chełmskiej, na terenie około jednego hektara znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń.

http://www.koszalin.avana.pl/index.php/park-linowy

 

Muzeum Aut Zabytkowych przy Hotelu VERDE

Na terenie hotelu podziwiać można samochody z lat 1914 - 1960.

http://www.verde.pl/index.php/muzeum

 

Teatr

 

 " ""     """"Życie jest po to, by spełniać marzenia, a nie żyć nimi.  Trzeba wierzyć we własne możliwości i działać zgodnie z przyjętą wizją.To założenie jest jak para wodna napędzająca wielką machinę  Bałtyckiego Teatru Dramatycznego."
 

 

http://www.btd.koszalin.pl/

 

Kabareton

http://www.kabareton-koszalin.pl/

 

Strzelnica

Położona jest prawie w centrum miasta – 300 metrów od Dworca PKS przy trasie do Szczecina

http://www.unia.koszalin.pl/index.php?go=artHYPERLINK "http://www.unia.koszalin.pl/index.php?go=art&pgo=strzelnica&dgo=s1"&HYPERLINK

 

Paintball

http://www.paintballkoszalin.eu/

 

Atrium - galeria handlowa

Atrium Koszalin jest największym w regionie centrum handlowo-rozrywkowym.

http://www.atriumkoszalin.pl/

 

Emka - galeria handlowa

http://www.emka.pl/

 

 

Kamienne Kręgi

Znajdują się około 23 km od Koszalina jadąc drogą nr 11 w kierunku Szczecinka za wsią Mostowo. Nieopodal Grzybnicy (gm.Manowo), w środku lasu można ujrzeć kamienne kręgi z I-III w. n.e. Na drodze głównej należy wypatrywać tablicy informacyjnej kierującej na leśną drogę. Rezerwat położony jest w środku lasu i prowadzi do niego w większości droga gruntowa. Dojeżdżając do końca bez problemu trafiamy na parking dla turystów oraz tablice informacyjne.


http://www.manowo.pl/strony/menu/187.dhtml