W okolicy Atrium...

          Sarbinowo należy do najpiękniejszych miejscowości gminy. Wieś leży tuż przy samej wydmie i promenadzie gdzie, znajduje się wiele pięknie odrestaurowanych budynków przedwojennych oraz nowoczesne wille i pensjonaty.

         Typowo letniskowa miejscowość nadmorska oddalona o 7 km od Mielna, 20 km od Koszalina . Przyciąga na czystym piaskiem na plaży, lśniącym w słońcu niczym złoto, to walory które od lat doceniają turyści. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogate w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu, zagwarantują zdrowy wypoczynek.

Trasy rekreacyjne
Sarbinowo oferuje mo
żliwość wyboru spośród kilku - ciekawych krajobrazowo - tras, które liczą po kilkanaście kilometrów. Ponadto przez wieś wiedzie przywydmowy szlak turystyczny, prowadzący przez Chłopy i Mielenko do Mielna.

Trasy rowerowe
St
ąd wyruszysz na atrakcyjne nadmorskie trasy.
Mała Pętla (7 km)
Sarbinowo - Chłopy - Mielenko

P
ętla Ustronie (12 km)

Sarbinowo - Gąski - Ustronie Morskie - Sianożęty

Du
ża Pętla Wiatrakowa (39 km)

Sarbinowo - Chłopy - Mielenko - Mielno - Unieście - Łazy.

Mi
ędzynarodowy Szlak Nadmorski R-10 (zielony - 91,2 km)

Trasa: Pleśna - Gąski Latarnia - Sarbinowo - Chłopy - Mielno - Unieście - Łazy - Osieki - Iwięcino - Bukowo Morskie - Dąbki - Żukowo Morskie -Darłowo – Darłówko

ZOO
Niew
ątpliwą atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest mini zoo.

http://explorek.pl/place/4fe69a1c46dab93a65000006

Kościół i zabytkowe organy
Sarbinowo posiada nie tylko piękny kościół, ale od pewnego czasu znane są również walory kościelnych organów. Odbywają się tu koncerty w ramach Festiwalu organizowanego przez Filharmonię Koszalińską,znanych chórów, wybitnych muzyków i śpiewaków operowych. To miejsce bliskie sztuce, muzyce i melomanom.

http://parafia-sarbinowo.webs.com/

Gąski latarnia 

 Wędrując z Sarbinowa do Gąsek, możemy zwiedzić udostępniona dla turystów latarnię morska . Można przejść się tam spacerem plażą bądź ul. Nadmorską, która za wsią przechodzi w drogę żużlową.

http://www.gaski.pl/atrakcje/2/latarnia_morska